Skip to main content

Overstrike od Insomniac Games

Kooperativní střílečka i ve videu.

Že autoři série Resistance pracují na nové hře se vědělo už dlouho, překvapivě ji ale odtajnili během včerejší tiskovky EA. Výsledné dílo se má jmenovat Overstrike a půjde o kooperativní akci pro čtyři hráče.

"Tajemná organizace hrozí ovládnutím světa a jak už to tak bývá, je tu jen jediný tým, který ji dokáže zastavit – jmenuje se Overstrike 9," uvádí nás do problematiky česká tiskovka. Dejme jí proto slovo.

Overstrike v sobě kombinuje posedlost vývojářů Insomniacu imaginárními zbraněmi s komplexním a inteligentním příběhem, přičemž žánrově se jedná o kooperativní akci pro čtyři hráče v rámci elitního týmu agentů Overstrike 9.

Tým se skládá z bývalého žoldáka, profesionální zlodějky, nadějné mladé vědkyně a špičkového detektiva a jeho členové jsou ve své organizaci považováni za odpadlíky. Jsou nicméně těmi jedinými, kdo se dokáží vypořádat s globální teroristickou hrozbou a plány na vyhlazení lidstva.

Overstrike 9 používá smrtící týmovou taktiku a arzenál technicky výjimečných zbraní a vybavení k infiltraci a zničení nepřátelských základen.

Overstrike - debutový trailer

„Overstrike představuje originální mix vlastností a funkcí, které jsou již dlouho pro Insomniac velmi typické: technicky vyspělé hračky, akcí našlapaný herní systém, výrazné postavy, to vše zasazeno do záhadného, ale rovněž humorného prostředí,“ uvedl Ted Price, zakladatel a ředitel Insomniac Games.

„Jelikož jde o naši první hru pro více platforem, těší nás dvojnásobně, že se můžeme představit úplně novému publiku, které možná naše předchozí hry ještě nezná.“

Overstrike je prvním multiplatformovým titulem studia Insomniac, konkrétně pro videoherní a zábavní systém Xbox 360® a počítačový zábavní systém PlayStation®3.

Read this next