If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení závodů Forza 4

Trailer představil zřejmě i českého jezdce.

Velkým překvapením sobotního udílení cen Video Game Awards bylo odhalení závodů Forza Motorsport 4. Vlastně ani tak nejde o odhalení, protože hra byla pod kódovým označením Kinect poprvé představena již na letošní E3.

Čtvrtý díl Forzy bude opět určen výhradně konzoli Xbox 360, bude se zřejmě celý alternativně ovládat gesty přes pohybový ovladač Kinect a nemá v něm chybět např. pohled z vnitřku vozu i z kapoty, jaký byl k vidění právě již při jarním oznámení hry. Forza 4 obsáhne také americkou verzi závodů Top Gear a z jednoho framu, během něhož mají auta zapnuté mlhovky, fanoušci doufají i v přítomnost závodění na sněhu.

Je také zajímavé, že na začátku traileru, jak je vidět záběr na helmu pilota za ochrannou sítí, je zřetelně vidět český nápis "...kteří si v...". Zřejmě je jezdec naší národnosti, část nápisu by mohla znamenat "kteří si věří". Následuje pohled na již dříve představený Ford GT, jakožto jedno z vozidel ve hře, přesun na noční okruh v Le Mans, náhled na výfuky dalšího vozu Pagani Zonda a další záběry skutečného závodění. Objeví se i jakýsi formulový monopost s číslem 4 na kapotě, Mitsubishi Lancer ukazuje zřejmě novou rally část na mokré vozovce se zasněženým okolím a pak již naposled Ford GT zobrazuje své parametry skrze otvíratelnou karoserii.

Bylo by mimochodem zajímavé se dozvědět, zda byla Forza do přehlídky zařazena na poslední chvíli v důsledku toho, že Epic stáhnul plánované oznámení nových Gears of War. Bez něj by Microsoft pomyslně "ztrácel" oproti Sony a jejímu Uncharted 3 určenému výhradně pro PS3. Jak spekulují někteří fanoušci, téhle teorii by nahrával i fakt, že na Forzu 4 neupozorňovala žádná z nápověd vypuštěných v týdnech předcházejících sobotnímu večeru.

Forza 4 od vývojářů z Turn 10 vyjde na podzim 2011 pro Xbox 360.

Forza 4 - VGA trailer
About the Author

Levis

Contributor

Comments