If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení PSP Go

Nový handheld a spousta her na obzoru.

Díky online magazínu Qore, který je ke stažení předplatitelům v Severní Americe skrze službu PlayStation Network, došlo k předčasnému odhalení nového handheldu od Sony. Jde o PSP Go, přístroj, který má přitom na trhu koexistovat se současnou PSP-3000. Bude se ovšem lišit v řadě klíčových parametrů. PSP Go bude o 43% lehčí a má disponovat pouze 3,8 palcovým displejem (současná PSP má 4,3 palce). A je-li řeč právě o displeji, u PSP Go bude vysouvací (viz obrazová galerie), přičemž pod displejem po jeho vysunutí najdeme všechny obvyklé tlačítkové funkce.

Bez zajímavosti určitě není info o vestavěné 16GB flash paměti, podpoře Bluetoooth, formátu Memory Stick Micro a naopak absenci UMD. V případě PSP Go se totiž počítá s digitální distribucí her, mezi kterými se mají objevit známé hitovky jako Little Big Planet, Jak & Daxter, Metal Gear Solid, Warhawk či Gran Turismo. Ve všech případech půjde o zbrusu nové věci (odhlédneme-li od závodního GT, o kterém se mluvilo již před roky), resp. kapesní verze stávajících hitů. Potěší zachování funkce "remote play" - možnost kooperace s PS3, a dobrozdání, že se PSP Go na trhu objeví již na podzim tohoto roku. Cena nebyla dosud ozřejmena.

Právě cena za nový hardware pak může být zajímavá pro všechny hráče, kteří ještě PSP nevlastní. Stejně jako cena her, nabízených posléze ke stažení, kde by se po vzoru herní nabídky u PS3 mohly objevit i méně náročné a originální kousky od nezávislých studií. Co myslíte, přiláká tenhle krok k handheldu od Sony další zákazníky?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PSP
About the Author
Comments