Skip to main content

Oznámení PlayStation 4 údajně příští rok

Nové náznaky od vývojářů.

Nové zvěsti a náznaky o dalším Xboxu proudí internetem snad každý měsíc, ale o PlayStation 4 jsme toho zatím moc neslyšeli. S čerstvou informací od nejmenovaného známého vývojáře přišel web Industry Gamers - podle ono zdroje bychom se měli dočkat oznámení PlayStation 4 už v příštím roce.

Nintendo již jasně řeklo, že Wii U vyjde příští rok. A nepotvrzené zprávy z různých vývojářských koutů světa tvrdí, že Microsoft oznámí nástupce Xboxu 360 už na příští E3. Sony by tak jistě nechtěla zůstat pozadu a tak bychom se případnému oznámení dalšího PlayStationu v příštím roce ani nedivili.

Industry Gamers se zeptali i několika analytiků: Michael Pachter si nemyslí, že se PlayStation 4 oznámí už příští rok. “Já se budu držet roku 2014, takže odhalení v roce 2013,” řekl Pachter pro Industry Gamers.

Na příští E3 by si nevsadil ani David Cole z DFC Intelligence. Podle něj musí Sony co nejvíc vytěžit a natáhnout životnost PS3, především kvůli investorům. Ti by podle Colea z nové konzole radost neměli, protože by to znamenalo nemalé ztráty a brzké ukončení aktivního života PS3. “Ano, bude je tlačit konkurence, ale tlak investorů a finanční komunity obecně vždycky zvítězí,” řekl Cole pro Industry Gamers.

Read this next