If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení kompilace s remaky Borderlands pro PS4/X1

Detaily, obrázky, tiskovka... i skutečný robůtek.

Třetí díl to sice pořád ještě není, ale má to k němu zatím nejblíže. 2K a Gearbox dnes úderem čtrnácté hodiny oznámili něco, s čím se už moc nepočítalo, ani se o tom po dřívějších protichůdných vyjádřeních nikde nespekulovalo.

27. března v Evropě vydají Borderlands: The Handsome Collection pro PlayStation 4 a Xbox One. Kompilaci s remasterovanými, prý "definitivními" edicemi Borderlands 2 (recenze), loňského dosud jen old-gen polo-datadisku The Pre-Sequel a veškerými existujícími přídavky pro současné konzole. Stát to bude jako nová hra, tedy ekvivalent šedesáti dolarů, ale za ně dostanete stovky hodin zábavy. Do kompletní sbírky vlastně chybí jen první díl.

Cover image for YouTube video

Proč o tomto balení uvažovat? Poprvé v sérii si zahrajete co-op ve čtyřech na jediné televizi ve vysokém rozlišení. Slibovány jsou i nějaká vizuální vylepšení a údajně nejvyšší výkon hry těžící z hardwaru PS4/X1. A konečně pokud už máte Borderlands z dřívějška, můžete si sem přenést své uložené pozice, tzv. cross-save funkční pouze vždy mezi konzolemi od toho samého výrobce.

"Tato edice signalizuje přechod Borderlands na nové platformy a jsme velmi pyšní na to, že hráči budou moci pokračovat v hraní s postavami z dřívějška," komentoval to prezident 2K Christoph Hartmann.

Pro nejvěrnější fandy pak ještě připravili Claptrap-in-a-Box Edition obsahující skutečného robota Claptrap, dálkově ovládaného přes mobilní aplikaci. Vyrobená jen v počtu pěti tisíc kusů bude stát 400 dolarů, tedy 9600 Kč - ukázky okolo:

Cover image for YouTube videoBorderlands: The Handsome Collection Claptrap-in-a-Box Edition

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Borderlands 2

PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, PC, Mac

Borderlands: The Pre-Sequel

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments