Skip to main content

Oznámeno Fable Legends pro Xbox One, trailer

Kooperativní zábava pro čtyři lidi proti pánovi jeskyně.

Microsoft před okamžikem na právě probíhajícím setkání s novináři na Gamescomu ohlásil novou exkluzivitu pro Xbox One, kterou je to Fable Legends, o němž se spekulovalo na základě registrace ochranné známky.

Fable Legends se odehrává 400 let před prvním dílem Fable, kdy ještě legendy jsou skutečností a kdy se teprve spřádají báje a mýty. Má jít o plnohodnotné pokračování předešlé trojice velkých her, opět stavějící na vyprávění pohádkového příběhu, nikoli jen o menší odbočku typu Journey či Heroes.

Půjde o onlinovku, ale není to typické MMORPG ani nemá ambice zabavit na stovky hodin či vytvořit mamutí svět. Odehrává se v persistentním Albionu známém z minulých dílů, ale nebude to otevřený svět, spíš jednotlivé lokace točící se kolem nějakého úkolu. Vaše volby mají mít tentokrát opravdu vážný dopad na herní svět, na rozdíl od předešlých dílů, kde to bylo jen na oko.

Hra je navržena pro co-op až v pěti lidech, z nichž každý ze skupiny má unikátní schopnosti a hraje velmi odlišným stylem, což se týká i rozličného third-person pohledu na dění.

Zatímco tato čtyřčlenná skupina složená z lučištníka, prince, válečnice a mága bojuje s nepřáteli, jiný živý hráč sleduje mapu z ptačí perspektivy a umísťuje do ní nepřátele, pasti, přepadení a jiná překvapení, která musí čtveřice překonat, trochu jako v Dungeon Keeperu. Pokud máte přátel málo, může něčí roli suplovat umělá inteligence a také se mezi postavami kdykoli přepínat v duchu GTA 5.

Níže je první renderovaný filmeček se všemi postavami. Ty postupují lesem až do zámku, kde klíčovou dírkou zahlédnou obřího lidožrouta uvnitř, který se pochopitelně dostane ven a začne s nimi ihned bojovat.

Watch on YouTube

Vývojářem hry je opět přímo Lionhead, který připravuje i podporu pro Smartglass (asi ideální pro roli pána jeskyně) a výpočty přes cloud, takže k hraní potřebujete být neustále připojeni. Velký důraz chtějí autoři klást na systém pořádání zápasů, který bude při tomto designu hry klíčový.

Grafiku pohání Unreal Engine 4, níže jsme přidali první sadu oficiálních obrázků. Datum vydání není známo, ale nepochybně to nebude startovní hra pro Xbox One.

Read this next