If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 3 má být v srpnu zlevněna

Má rozhýbat stagnující herní trh.

Novinářům a lidem pracujícím v herní branži se Sony revanžovala za potíže s nefunkčními službami uspořádáním obrovského rautu na ploše sportovního stadionu v Los Angeles po E3 konferenci. Stávajícím koncovým hráčům se předtím omluvila darováním několika velkých her zdarma. Ale jak ke konzoli přilákat nové zákazníky, kteří třeba teď po úniku uživatelských dat váhají s pořízením?

Samozřejmě zlevněním PlayStation 3. Údajně by se tak mělo stát koncem srpna po oznámení na veletrhu gamescom v Kolíně nad Rýnem. Aspoň to píše respektovaný britský B2B server MCV, který se odvolává na insidery herního průmyslu. Ti doufají ve spadnutí maloobchodní doporučené ceny PS3 pod 200 liber (v přepočtu 6000 Kč), díky čemuž by obchody mohly jít až na reálnou cenu 179,99 liber.

Sony se k možnému snížení ceny konzole odmítla vyjádřit. Přivítal by to ale celý herní trh, který podle auditu GfK v první polovině 2011 meziročně poklesl o 50 milionů liber a mohlo by ho to rozhýbat. Po zlevnění PS3 už veřejně volají i herní vydavatelé, jako třeba Codemasters, protože by to pak mohlo donutit Microsoft k přecenění Xboxu 360 v balení s Kinectem, chce-li zůstat i během podzimu na vrcholu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments