If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 4 by měla fungovat v pokoji o teplotě 5-35 stupňů

Dostala zelenou u amerických úřadů, ale váží více než PS3.

O PS4 pošilhávají i mnozí dosud konzervativní PCčkáři, že by se mohla stát jejich historicky první konzolí, kterou si kdy pořídí. Ale nemůže zvolená PC architektura skončit problémy a reklamacemi, viz rudý kruh smrti, kterým trpěly starší modely Xbox 360? Po dnešku mohou být o něco klidnější.

PlayStation 4 totiž úspěšně prošla schvalováním u amerických úřadů FCC (Federal Communications Commission), čímž Sony oficiálně dostala zelenou k běžnému prodeji konzole na trhu v USA. To by samo o sobě nebylo žádnou zárukou, že nenastanou potíže, ale jde o údaje vyplývající z této registrace, které si všiml NowGaner v reakci na tyto detaily.

Podle nich bude PS4 standardně fungovat o teplotách v rozmezí 5 - 35 stupňů Celsia. To je méně, než jak byla teplá PlayStation 3, která měla mít při provozu průměrně 45-55 stupňů. Pokud jste ji dali na nějaké nevhodné místo bez možnosti cirkulace vzduchu, občas teploty mohly stoupnout až přes 60 stupňů, čímž jste riskovali její přehřátí (YLOD).

Zmiňované nižší provozní teploty PS4 asi souvisejí s menší spotřebou energie chystané konzole, z čehož lze logicky vydedukovat, že by neměla mít takové tendence k chybám kvůli přehřátí se, což bývá hlavní příčina poškození konzolí i jakékoli elektroniky obecně.

UPDATE: jak dodatečně vyšlo najevo, zmiňovaná teplota 5-35 stupňů v registraci FCC je jen doporučovanou "provozní teplotou", čímž se nerozumí teplota konzole za provozu, nýbrž teplota v pokoji, kde ji používáte, aby správně fungovala.

Z registrace u FCC jsme se ještě dozvěděli, že tzv. maximální efektivní takt je 2,75 GHz (tím však pravděpodobně není myšlen procesor). A nikterak překvapivě že je konzole vyrobena v Číně a Japonsku. PS4 bude vážit 2,8 kilogramu, což je o něco více, než kolik váží poslední model PS3 (2,1 kg), ale zase podstatně méně než původní velká verze PS3, která měla okolo 5 kilogramů.

Tagged With

Comments