Skip to main content

PlayStation Vita asi bude region free

Možnost nakupování levněji v zahraničí.

To by mohla být dobrá zpráva pro všechny, co se nebojí nakupovat hry a elektroniku levněji v zahraničí. Jak se zdá, očekávaný handheld PlayStation Vita nejspíš nebude mít žádnou regionální ochranu.

Informaci prozradil Michael Denny ze Sony Worldwide Studios pro server IGN. Tedy řekl: "Pokud vím, bude to tak". Myšleno bez regionální ochrany.

Dokonce tu bude možnost nechat si poslat PS Vita z Japonska, aniž byste museli mít obavu, že vám nebude fungovat na evropské verze her. A proč byste si nechávali posílat PS Vita z Japonska? Třeba v případě, že ho chcete mít co nejdřív. Jak se totiž zdá, v Japonsku by se PS Vita měla skutečně začít prodávat na Vánoce tohoto roku a do zbytku světa přijde handheld až později.

Žádná regionální ochrana také otevírá dveře pro import her z Japonska nebo Spojených států, kde jsou nejenže levnější (akorát se už dnes musí počítat s přísnějšími celními poplatky), ale mnohdy tam vycházejí hry i rychleji. Pokud tedy u nás nezaspí Česká pošta, jako se to v poslední době stává.

A kdy by se tedy PlayStation Vita mělo začít prodávat v Evropě? To Sony neprozradilo, ale americký šéf Sony, Jack Tretton, naznačil, že do Vánoc to asi nebude. Všechny regiony by ovšem měly mít zařízení k dispozici před koncem jejich finančního roku - tedy před 31. březnem 2012.

Read this next