Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní pořad Game Page překvapivě zrušen

Programové vedení ČT s ním navzdory sledovanosti nepočítá.

Po mnoha letech končí herní pořad Game Page. Autoři na stránkách České televize oznámili, že programové vedení ČT se rozhodlo pořad dále nezařazovat do schématu.

Poslední díl Game Page tak bude odvysílán 30. června, načež pořad po třinácti letech definitivně zhasne. "Dovolte nám tímto, abychom se s vámi rozloučili a poděkovali za vaši neskutečnou přízeň, díky které jsme se stali nejúspěšnějším pořadem ČT na sociální síti Facebook (90 600 fanoušků) a náš web patřil dlouhodobě mezi pět nejnavštěvovanějších," napsali autoři.

Na internetu už okamžitě vznikla petice proti zrušení, kterou dali dohromady fanoušci Jiří Královec a Adam Lysek ze Sokolova, resp. Frýdku-Místku. K jejich 409 podpisům se můžete připojit zde.

Současná redakce Game Page čítá Jirku Nobody Štalmacha, Honzu J. A. Frost Borse, Pavla Frixe Prouzu, Ondřeje Broukala, Jaromíra Jaxx Möwalda a moderátorku Marii Málkovou.

Současná redakce pořadu Game Page.

První díl GP se na obrazovkách objevil už v roce 1999, konkrétně 5. 1. 1999 v 17:25 na programu ČT2 a přinesl reportáž z turnaje v hraní Quake, info o Poseidonu (pozdější Flashpoint), recenze Blood 2 nebo Tomb Raider 3.

GP začínal jako měsíčník o délce 28 minut, od roku 2001 se vysílá každý týden. V té době měl každý díl pouhých 9 minut, s postupem času se délka pořadu zvyšovala, nejprve na 14 minut, později na 18. Úplně prvním moderátorem byl herec Roman Zach, jehož po roce vystřídala herečka Šárka Ulrichová.

"V rolích recenzentů se v první sezóně objevily takové osobnosti herní scény jako legendární Andrej Anastasov, Karel Papík či Jindřich Rohlík. Od roku 2000 se v pořadu začali pravidelně objevovat již zmiňovaný Jindra Rohlík, Petr Chlumský a odborník na konzole Béla Nemeshegyi, které od roku 2001 doplňoval Irenej Štalmach," připomíná ČT.

V roce 2003 vyhlásilo vedení pořadu veřejný konkurz na nové recenzenty, což ve svém důsledku vedlo k nástupu nových tváří: Katky Opočenské a Ondry Broukala. Po odchodu Bély Nemeshegyiho v témže roce se o přípravu konzolového dílu začal starat Lukáš Codr. Do tvorby pořadu dále zasáhli mj. Adam Konrád, Pavel Dobrovský a hlavně autorské duo Mikoláš Tuček a Tomáš Zvelebil.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments