Skip to main content

Poselství o stavu Brothers in Arms: Furious 4

Zažívají proměnu a letos určitě nevyjdou.

Vydavatelé mají takovou zvláštní úchylku, že často velkolepě oznámí hru a pak se po ní na několik let slehne zem. Nebo to není úchylka a jen cílené sondování půdy? Zvlášť UbiSoft je v tom zdatný, vybavte si Rainbow Six: Patriots (preview) nebo Brothers in Arms: Furious 4 (E3 dojmy) představené vloni, avšak nyní odsunuté do pozadí a nahrazené novými středobody mediálního zájmu (Splinter Cell: Blacklist nebo Watch Dogs).

Teď je už stoprocentně jisté, že noví Brothers in Arms nevyjdou letos, jak původně měli. Zároveň ani nejsou zrušeni, jak se spekulovalo. Potvrdil to šéf Gearboxu Randy Pitchford v rozhovoru pro CVG.

"Furious 4 prožili a stále prožívají evoluci. Myslím, že lidé budou překvapeni, až je opět uvidí. Zatím o tom nemohu nic říct, protože ještě potřebujeme provést další změny," nenechal se přemluvit Pitchford, aby naznačil aspoň něco. Takže si nemůžeme být jisti ani tím, jestli nadále půjde o kooperativní hru se speciálními bojovými schopnostmi vojáků z doby konce druhé světové války, na což nebyly od novinářů a hráčů příliš pozitivní ohlasy a možná proto se teď celý koncept radikálně překopává.

Začnou o nich znovu mluvit nejdříve na podzim, až po vydání Borderlands 2, jejichž dokončování a marketing je naplno zaměstnává. Kde ale můžeme vzít jistotu, že pak se to samé nebude opakovat kvůli soustředění se na zimní Aliens: Colonial Marines? Aneb Gearbox je zkrátka vytížen prací pro tři vydavatele souběžně (Sega, Take 2, UbiSoft) a nemůže se rozkrájet.

Trailer z E3 2011

Read this next