If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pošilhává majitel Bethesdy po Steamu?

Zenimax je prý stále v akviziční náladě.

Digitální distribuce je čím dál důležitějším byznysem, takže nepřekvapí, že se hlasitě spekuluje o možných akvizicích největších hráčů na trhu. Podle zasvěcených kolegů z britského Eurogameru by v příštích měsících mělo být hodně rušno kolem Steamu. Nepotvrzené zprávy ze zákulisí mají naznačovat, že o Steam má mít enormní zájem mateřská společnost Bethesdy, Zenimax, která vedle id Softu (jejž nedávno získala) pokukovala i směrem k samotnému Valve.

I největší americký řetězec GameStop se prý aktuálně poohlíží po nějakém již dobře zavedeném online kanálu, skrze který by následně zvýšil svoje příjmy. V tomhle kontextu hovoří o možné koupi francouzského Metaboli, díky kterému by se americký GameStop mimo jiné více zviditelnil na evropském trhu.

Přijde mi to osobně trochu zvláštní i z důvodu, že nezávislá pozice Valve, potažmo samotného Steamu, je mimořádně silná. Nicméně mluví se o tom, že jak Metaboli tak právě Steam, dvě ze tří největších es na poli digitální distribuce, mohou změnit v příštích měsících svého vlastníka.

Tagged With

Comments