If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potenciál PS4 a X1 se prý ještě zdaleka nevyždímal

Myslí si to prezident Take 2.

Výroky o tom, jak se výkon konzole vyždímal na maximum, patří do standardního slovníku marketérů a zaznívají i teď, pouhý rok a půl po uvedení na trh. Když si je dá člověk do souvislosti s děním kolem hlavních her, u kterých vývojáři i po vydání usilovně bojují o každý snímek za sekundu navíc, skoro by se tomu dalo i věřit.

Strauss Zelnick, prezident vydavatele 2K, má ale odlišný názor. Na rozdíl od slov o příběhovém DLC pro GTA 5 tentokrát nepochybně dobře ví, o čem mluví:

"Teprve naplno zjistíte, co všechno technologie PlayStation 4 a Xbox One dokáže. Sice jsme už pár her na současné konzole vydali, ale nemyslím si, že bychom byť jen vzdáleně viděli, co všechno se pro ně dá vytvořit, a to je z našeho pohledu super vzrušující. Platí to pro spoustu našich titulů a doufám, že ideálně pro všechny z nich," prohlásil minulý týden na konferenci v New Yorku, čímž klidně mohl myslet i Mafia 3 nebo Red Dead Redemption 2.

Na stejné akci také prozradil, že série BioShock se už prodalo 25 milionů kusů (z toho BioShock Infinite zařídil 11 milionů) a že nadále zůstává klíčovou pro 2K. Jak známo, po odchodu Kena Levine a zavření Irrational Games se o příští díly postarají 2K Marin, tvůrci dvojky.

"Bioshock má před sebou spoustu prostoru k růstu, jak co do kreativity, tak i komerčně. Musíme si jen odpovědět na otázku, jak toho správně dosáhnout," uzavřel Zelnick, který také odteď považuje Evolve za "permanentní značku".

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments