If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno: Sony kupuje Gaikai

Nabídne uživatelům PS3 streamovací službu?

Když se o tom poprvé spekulovalo před měsícem, obě firmy to popřely. Dnes je to oficiálně potvrzeno: Sony koupilo streamovací službu Gaikai za 380 milionů dolarů.

Naznačilo tak, jakým směrem se ubírají její myšlenky ohledně příští generace konzole PlayStation, jak si o tom delší dobu štěbetají vrabci na střeše.

"Zkombinováním technologické síly Gaikai se zkušenostmi Sony dokážeme nabídnout uživatelům bezkonkurenční zábavu dodávanou z cloudu," komentoval to prezident Sony Andrew House.

Aniž by upřesnil, jestli mluví o majitelích PS3 nebo nějaké budoucí konzole, slíbil uživatelům připojeným k internetu odkudkoli "z široké palety zařízení" špičkovou streamovací službu jak s hardcore hrami s propracovanou grafikou, tak i obsah pro příležitostné uživatele. Jak na to zareaguje Microsoft, koupí podobné OnLive?

Hlavní výhodou dosavadní podoby služby Gaikai, která spolupracuje i s Eurogamerem, EA nebo UbiSoftem, je zahájení hraní pár vteřin po kliknutí. Žádná potřeba stahování celé hry z internetu, žádná instalace, žádné patchování, prostě ihned hrajete hru spuštěnou na vzdálených serverech přes internet. Nevýhodou může být trochu horší kvalita obrazu v závislosti na velikosti vaší obrazovky a na tom, jak moc jste zvyklí na standardní grafiku her puštěných přímo z vaší domácí konzole nebo PC.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments