If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přední světlo na DualShock 4 půjde ztlumit

Proč ne úplně vypnout?

Nejen Microsoft bedlivě naslouchá přáním zákazníkům. I Sony přehodnotila své původní zamítavé stanovisko a přestože nevyhoví úplně, nelze ji upřít aspoň snaha to řešit.

Příští aktualizace 1.70 firmware PlayStation 4 nově dovolí uživatelům ztlumit přední světelnou lištu na ovladači DualShock 4. Prvotní zprávy sice hovořily o jeho úplném vypnutí, aby zbytečně neosvětlovalo místnost ve tmě, ale to nakonec možné nebude.

"Neřeknu vám, o kolik procent ho ztlumíme, ale slibuji, že pak bude svítit jen velmi, velmi temně," komentoval to prezident studií Sony Shudei Yoshida pro Polygon.

Kompletně ho vypnout prý není možné, protože to je jediný indikátor skutečnosti, že je ovladač zapnutý. Čili konzole, resp. PS4 kamerka je navržena tak, že světlo gamepad vyzařovat musí, jinak by si myslela, že se žádný ovladač v místnosti nenachází (nehledě na rozlišení více hráčů dle barev světla v multiplayeru). To se zpětně (vzhledem k otázce svícení gamepadu) neukazuje jako moc chytrá metoda, už asi nezměnitelná.

Prezident Sony při té příležitosti znovu zopakoval, že teorie o zbytečném plýtvání baterie tímto světlem jsou mimo mísu: "Čerpání energie pro tento LED je mnohem nižší, než se mnozí domnívají. Ano, DualShock 4 vydrží méně času než minulá generace u PS3, ale to je především z důvodu více obsažených funkcí, např. dotykové plochy."

Nezávislý podrobný výzkum, kolik přesně energie LED z baterie spotřebuje, najdete zde.

Jinou novinkou v příštím PS4 firmware, který vyjde řádově za pár týdnů, se stane nový nástroj pro editaci videa a možnost vypnout HDCP pro nahrávání videí.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles