If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Představí Levine pokračování X-COM?

Nová hra od Irrational se blíží odhalení.

Ken Levine přislíbil, že letos konečně odhalí studiem Irrational Games připravovanou hru, na níž v tuto chvíli pracuje na plný úvazek na 40 lidí. Levine přitom očekává, že ve finálních fázích tu bude participovat přibližně stovka vývojářů, a že se máme těšit na další kvalitní herní kousek z jejich dílny, který by měl být představen někdy po březnové Game Developers Conference.

Nabízí se tak logicky červnová E3, jako zcela ideální akce pro zviditelnění chystaného projektu, jehož jméno je ovšem stále velkou neznámou. Spekuluje se o dalším dílu strategické série X-COM, což koneckonců sám Levine nikdy nevyloučil. Zvěsti o oživení legendární PC řady se přitom vyrojily už v roce 2007, přičemž ještě předtím, v roce 2005, získali v Take Two (současní vlastníci Irrational Games) licenci od Atari, kteří ji zase odkoupili od Hasbro Interactive.

Od vydání posledního dílu - X-COM: Interceptor uplynulo již předlouhých 12 let, odhlédneme-li tedy od nepříliš povedeného akčního projektu X-COM: Enforcer z roku 2001. Uvítali byste sami za sebe návrat téhle herní klasiky? A v jaké žánrové podobě?

Tagged With

Comments