Skip to main content

Jak přežít v akční adventuře Amy

Autistka musí spolupracovat s hrdinkou.

Lexis Numerique chystají nový survivalový horor Amy určený výhradně pro PlayStation Network. Jmenuje se tak podle mladé autistické dívky, která disponuje zvláštními schopnostmi a doprovází hlavní protagonistku Lanu.

Lana patří mezi ty, jež v roce 2034 zasáhl virus z meteoru dopadlého na Zem. V malém městečku Silver City na severozápadě USA se protagonistka brzy poté seznámí s Amy, která ji jako jediná může zastavit od přílišné nákazy a zmutování do zombie zvířecí formy, jak se to stává všem ostatním obyvatelům.

Pokud se infekce zmocní určité části Lanina těla, bude to znamenat prohru, na druhou stranu čím víc bude Lana infikovaná, tím snáz např. neviděná projde kolem nepřátel. Zřejmě se tu tedy hodně bude hrát s časem a úzkou spoluprací mezi oběma dívkami.

Amy se také bude umět dostat do nějakých lokací, které jsou Laně nepřístupné. Aby se vám ale Amy otevřela a začala vám pomáhat, budete si ji nejprve muset nějak získat na svoji stranu. Pak se za vás příležitostně i pustí do boje na blízko.

Autoři si podle svých slov dávají záležet na věrohodném zpracování hry, jedinečné kameře, zvukovém designu a chování postav. Za vývojem Amy stojí Paul Cuisset, autor arkádové motorkářské série Moto Racer, a s vydáním se počítá na červen pro PlayStation Network.

Read this next