Skip to main content

Příští generace konzolí bude tou poslední, věští David Jaffe

Tvůrce God of War ani nevěří Wii U kvůli proměně trhu.

Poslední dobou ničím velkým nezabodoval, přesto David Jaffe stále patří mezi uznávané osobnosti herního průmyslu díky stvoření God of War či Twisted Metal a pořád má co objevného říct. V rozhovoru pro sesterský server GamesIndustry navzdory partnerství se Sony vyjádřil názor na budoucí generaci konzolí, který se už nezdá být zdaleka tak odvážným jako kdysi.

"Myslím si, že za 10 let nebo možná i dříve, současná podoba herních konzolí vyhyne. Příští generace bude tou poslední tradiční. I pak si sice koupíte nějaký hardware od Sony, ale než speciální krabička to bude spíš něco jako televize, která streamuje vše přes internet. Stále budou existovat velké hry typu Uncharted i malé kousky jako Sound Shapes, ale tehdy si už ani neuvědomíte, že vše se k vám doručuje přes internet. Budete to brát stejně automaticky, jako když si dnes pustíte nějakou televizní estrádu nebo Avatara a nepřemýšlíte nad tím, jak se k vám obraz dostává," věští Jaffe.

Kvůli proměně trhu a nástupu Apple tipuje, že Wii U nebude zdaleka tak úspěšné jako původní Wii, jehož místo na trhu prý nyní zabraly chytré mobily a levné aplikace ke stažení. Jaffe také odhaduje, že příští generace konzolí se prodá jen 40 procent kusů co těch současných, protože stávající přežitý model konzolí považuje za dinosaury. Souhlasíte, nesouhlasíte?

Startovní trailer z Twisted Metal od Davida Jaffeho

Read this next