If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští generace konzolí zřejmě ve 2019

Co budou dle Pachtera umět?

Máte radost z čerstvě zakoupené zlevněné konzole, když v tu chvíli přikvačí známý analytik, aby vám to pokazil. To je zkrátka realita, když každá elektronika rychle stárne.

V nejnovějším dílu jeho pořadu Pachter Factor se vyjádřil na téma, kdy asi tak můžeme očekávat další generaci konzolí, jestli ta současná vydrží stejně dlouho jako X360/PS3 (sedm až osm let). Jeden divák se ho totiž optal, co by příští Xbox a PlayStation mohly umět, když nyní často zápasí i s rozběhnutím her v plynulých 30 snímcích za vteřinu v 1080p.

"Byl bych překvapen, kdyby nové konzole dorazily už ve 2018, spíš bych to viděl na 2019, protože šestiletý cyklus je pravděpodobný, nejpozději určitě ve 2020, sedm let je coby životnost maximum."

Pachter poukázal na fakt, že ceny 4K televizí začínají pomalu padat (v USA během Black Friday stály od 800 dolarů, hned za Samsung 55" 1080p za 700 dolarů). Proto předpokládá, že do roku 2018 si většina zákazníků pořídí telku ve 4K a na to by konzole měly reagovat výrobou obsahu už v rozlišení 4K.

Comments