Skip to main content

Příští Metro přijede z Malty

Ukrajinská krize dopadá i na hry.

Dlouho trvající občanská válka na Ukrajině má negativní dopad mimojiné i na hry, když západní vydavatelé nechtějí riskantně investovat do projektů v takové neklidem zmítané zemi.

Tvůrci série Metro z 4A Games se proto rozhodli přestěhovat na Maltu, která prý má fantastické pobídky pro herní vývojáře i lepší mezinárodní postavení díky spadání do Evropské unie a placení eurem.

Jinými slovy, partneři se už na studio nebudou dívat skrz prsty jako na "ty z Východu", čímž dosud trpěli kvůli jejich domovské adrese v Kyjevě. Ta sice i nadále zůstane v provozu, ale vedení a centrála bude na malém středomořském ostrově pod Itálií. Čili není to případ, jako když např. Crytek či Wargaming otevře svou další pobočku někde daleko pro svěření jim okrajových projektů.

Podle nedávného článku z východoevropského blogu Red Buzz má prý každý herní vývojář z Kyjeva v záloze únikový plán na Západ, pokud se situace na Ukrajině ještě zhorší.

"Pro 4A Games to bude začátek nové kapitoly a věříme, že do nové centrály zlanaříme talentované autory z Ukrajiny, Malty i odjinud. Pokračujeme s pracemi na ještě neohlášeném pokračování série Metro i na dalších tajných projektech," píše se k tomu v tiskové zprávě.

Není však zřejmé, jestli tím myslí Metro Redux, konverzi dosavadních dvou dílů i s přídavky pro PS4 a X1, nebo nějaké plnohodnotný třetí díl.

Read this next