If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příštím Deus Ex nejspíš Mankind Divided

O čem bude pojednávat?

Když vloni na podzim hovořil šéf studia Eidos Montreal o přímém pokračování Human Revolution, čímž uklidňoval fanoušky bojící se jejich soustředění pouze na onlinovku Deus Ex Universe nebo mobilní odnože, měl na mysli asi právě tohle.

Nová hra by se nejspíš měla jmenovat Deus Ex: Mankind Divided a vyjít pravděpdoobně pro PC, PS4 a X1. Vyplývá to z dnes zaregistrované ochranné známky od Square Enix.

Tento název koresponduje s dříve vyslovenou vizí pro pokračování Human Revolution: zasazení do ghetto města vystavěném na separování lidí s mechanickými augmentacemi (tzv. transhumanisti), okolo nichž se ostatně točil už minulý díl.

Tito segregovaní lidé prý přetvořili prostředí s nostalgickým vzhlížením k ideálům cyber reneseance, což má zařídit temný, dystopický tón nového Deus Ex. Že by jakýsi druhý BioShock či příklon k stylu Dishonored?

Dalším možným názvem hry je Mechanical Apartheid, rovněž zaregistrovaný ze strany Square Enix, který se zjevně odvolává na rasovou diskriminaci v Jižní Africe zrušenou až Mandelou.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Deus Ex: Human Revolution

PS3, Xbox 360, PC, Mac

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments