If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní divize Microsoftu profituje

Hlášení o úspěšném třetím čtvrtletí.

Microsoft v těchto dnech uveřejnil výsledky hospodaření své herní divize - Entertainment and Devices Division (EDD), pod kterou vedle Xboxu spadá také byznys okolo Zune, PC či online her. Jde přitom o čísla za kvartál končící 30. září, který vykázal sice téměř stejné tržby jako před rokem, ale v případě provozního příjmu tu americká společnost registruje razantní, 96% nárůst.

Za nárůstem se přitom skrývá suma 312 milionů dolarů, která dle Microsoftu pramení z nižších nákladů zejména v souvislosti s Xbox platformou. A je-li řeč právě o ní, společnost měla v tomto čtvrtletí vyexpedovat na 2,1 milionu konzolí X360 - oproti 2,2 milionům za stejné období před rokem. Celkem se však již hovoří o instalované základně téměř 34 milionů konzolí, s čímž dále souvisí zmínka o průměrném počtu 8,7 her, které si prý zákazníci zakoupí ke každé konzoli.

Bez zajímavosti není ani info o navyšujících se tržbách v případě X360 a v rámci PC her, zatímco PC hardware či byznys okolo Zune stagnoval. A potom skutečnost, že celkové tržby Microsoftu za zde uvedený kvartál byly o 14% nižší, než v předchozím roce, což v řeči čísel dělá částku téměř 13 miliard USD.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Comments