Skip to main content

Project Gotham Racing 5 na obzoru

Otázkou je, od koho a pro co.

Prestižní britský magazín MCV dnes ve své tištěné podobě vyrukoval se zprávou, podle níž se chystá Project Gotham Racing 5. Pokračování úspěšných závodů od Microsoftu se superbouráky exkluzivně pro Xbox 360, které se nesnaží být realistické a odehrávají se výhradně ve městech. Poslední čtyřka vyšla v roce 2007.

Pozoruhodné jsou na této spekulaci dvě věci: jednak že MCV asi čerpalo ze stejného zdroje jako minulý týden u nové generace Xboxu. Znamená to snad, že PGR5 vznikne jako startovní hra na novou konzoli? Úvodní díl PGR se stal startovní hrou na prvním Xboxu, stal se synonymem pro novou konzoli a vydatně ji pomohl v rozšíření, což si výrobce jistě dobře pamatuje.

Otázkou také je, kdo by vlastně pátý díl vyrobil, když tvůrci celé série z Bizarre Creations zavřeli krám. Hovořilo se o studiu Turn 10, autorech Forza 4, ale ti se nezdají být ideálními adepty kvůli specializaci se na trochu jiný typ závodů. Zřejmě budou na vývoj jen dohlížet. Microsoft údajně pro Project Gotham Racing 5 vloni sháněl vývojáře a měl být takřka dohodnutý s tvůrci NFS Shift ze Slightly Mad Studios, ale podpis smlouvy prý na poslední chvíli padl (a přivodil jim tím existenční potíže).

Read this next