Skip to main content

Propouštění se nevyhnuli ani id Software

Přišli po RAGE o auru nedoknutelného studia?

Když jsme v predikci pro 2012 tipovali problémy studií, kde se to nečekalo, mysleli jsme právě toto. Věhlasní id Software totiž museli dát výpověď neupřesněnému počtu vývojářů.

Sesterská společnost Bethesda to potvrdila a v oficiálním komentáři se to snaží uhrát na standardní praxi: "Tak jako všichni, i id pravidelně přehodnocují počet zaměstnanců, aby to odpovídalo potřebám studia. Ačkoli byli někteří v rámci tohoto procesu odejiti, stále probíhá nábor na budoucí projekty."

Přímá souvislost s problematickým a nepříliš prodávaným RAGE a údajným odkladem DOOM 4 na neurčito nikde nebyla doložena.

Leč je zjevné, že Carmackova partička asi přišla o část své dřívější ochranné aury prakticky nedotknutelného studia. Být RAGE hitem, jistě by se nějaká práce pro ty propuštěné zaměstnance našla. A jít skutečně o ten standardní proces, kdy někteří členové týmu už nejsou v průběhu vývoje potřeba, došlo by bývalo k rozloučení s nimi někdy na jaře nebo v létě, nikoliv až čtvrt roku po vydání hry. P.S. všimli jste si, že k RAGE ani nejsou žádné DLC?

Read this next