Skip to main content

Detaily o adventuře The Next BIG Thing

Tvůrci Runaway ve světě filmových monster.

Pendulo Studios, známí především díky úspěšné adventurní sérii Runaway, odhalili první větší detaily o jejich novém projektu, adventuře The Next BIG Thing. Ta své tvůrce nezapře a už vizuálním stylem připomíná sérii Runaway. Tam ale podobnosti nekončí a i v The Next BIG Thing budou středem pozornosti dvě postavy, muž a žena - Dan Murray a Liz Allaire. Zajímavěji působí samotné zasazení hry do světa skutečných filmových monster. Každá příšera z Hollywoodu je totiž skutečná a monstra mají i své odbory, vlastní obdobu Oskarů, agenty a žijí normálním životem.

V The Next BIG Thing bude hráč opět ovládat obě postavy a už první kapitola začíná s Liz, která poté předá otěže Danovi. Obě postavy si mají být navíc velkými protipóly, kdy Liz má mluvit velmi rychle, má být vášnivá, trochu bláznivá a má lidem skákat do řeči, když zrovna nebude mluvit sama se sebou. Dan je naproti tomu tak trochu arogantní, moudrý, nevrlý a spoustu situací vyřeší pouze svým šarmem a vzhledem, zatímco Liz se z podobných situací bude muset "vykecat".

Hratelnost bude stejná bez ohledu na to, jestli budete zrovna ovládat Dana nebo Liz. A skalní fanoušky adventur potěší fakt, že tvůrci nehodlají žánr nijak zásadně měnit. Inventář bude mít svoji vlastní obrazovku, jedním tlačítkem myši budete prozkoumávat, druhým vykonávat činnost. Mírnou změnou bude eliminace běhání - namísto toho stačí někam dvakrát kliknout a postava se okamžitě objeví na požadovaném místě.

¨
Poslední video

Ve hře se vyskytne i nápověda, ovšem bude záležet na zvolené obtížnosti. Na té nejvyšší můžete na nápovědu zapomenout. Vývojáři slibují také bohaté a větvené dialogy se spoustou barvitých postav. Více informací pak najdete na webu Adventure Gamers nebo na homepage.

The Next Big Thing v angličtině vydá FOCUS pro PC a Maca v dubnu letošního roku.

Read this next