If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První hra distribuovaná přes HOME

Arkádová střílečka Sodium.

Dalším náznakem expanze aplikace Home u konzole PS3 je aktuálně vydaná hra Sodium, která je nabízená, resp. distribuovaná právě skrze tohle virtuální univerzum. Kde si ji tak můžete nejprve osahat a pak za pět babek eventuálně i zakoupit.

Sodium je charakterizovaná jako arkádová sci-fi střílečka a přístup do jejího světa probíhá skrze teleportační panel na náměstí v Home. Následně střetnete NPC, co vás postupně pověří různými úkoly - jako je zastavení robotických škorpiónů. Pokud se vám ochutnávka zalíbí, můžete si Sodium koupit s tím, že jejím hraním získáte kredity využitelné mimo jiné pro vylepšování vašeho avatara.

Tvůrci Sodium označují za jakési mini MMO s možnou kooperací hráčů, s budoucí snahou o vydávání pravidelných updatů (každé 3-4 měsíce), jakkoliv se na horizontu již rýsuje pokračování. Každopádně Sodium nemá být jenom další obvyklá hříčka, hovoří se totiž přímo o sociální platformě se speciálními úrovněmi a de facto s vlastním menším světem - ve velkém Home.

Tvůrci zde chtějí otevřít lokace, kde budou pořádat živé koncerty, bary s virtuálním pitivem a VIP sekce. Zde tak bude možné hodit řeč s dalšími hráči a eventuálně obchodovat s ve hře získanými věcmi. A je-li tak řeč o obchodování, Sodium má být první Sony vlaštovkou pro mikrotransakční obchodní model, zatím se tu za pár drobných mluví o jedné minihře navíc…

Tagged With

Comments