If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reakce Nintenda na zprávu Greenpeace

Tvrdí, že dodržuje všechny normy a zásady.

V reakci na minulý týden vydanou zprávu organizace Greenpeace, kde se na Nintendo nedívali zrovna příznivě s ohledem na skutečnost, jak moc škodí životnímu prostředí, se nyní exekutiva Nintenda postavila ke kritice čelem.

Nintendo britskému Eurogameru sdělilo, že otázky životního prostředí berou velice vážně a že se snaží dodržovat všechny normy a stanovy ve vztahu k uvedené problematice, včetně vynechání nebezpečných substancí během výrobního cyklu a recyklace materiálů. Nintendo dále připomíná, že Wii je nejméně energeticky náročná konzole současné generace (aby také ne :o) a DS design byl postupně vylepšen tak, aby byla minimalizována spotřeba handheldu. A zdůrazňuje, že navrhuje své produkty způsobem zohledňujícím jejich vliv na životní prostředí během celé doby, po kterou může být daný výrobek na trhu. Reakci si můžete přečíst zde.

Nintendo je přitom v hledáčku Greenpeace už hodně dlouhou dobu a trochu překvapivě je pravidelným lídrem i na poli elektronických firem, co příliš nešetří životní prostředí. Nicméně tahle "reklama" se japonskému hernímu gigantovi, logicky, asi dvakrát nezamlouvá.

Comments