Skip to main content

Remastery Mass Effect nakonec asi budou

EA nečekaně změnili postoj.

Electronic Arts dosud razili postoj, že remastery starších her jsou zbytečné a že je mnohem lepší investovat čas, kapacity i peníze do nových pokračování. Byli osamocenými mohykány na trhu, protože všichni ostatní remaky vypouští a lepí jimi mezery v příjmech či release-listu.

Nyní ovšem názor nečekaně změnili a z jejich slov se zdá, že předělávka zejména série Mass Effect je vysoce pravděpodobná. Naznačil to výkonný viceprezident Patrick Soderlund pro Game Informer:

"Oproti dřívějšku teď existují zjevné důkazy z trhu, že lidé remastery opravdu chtějí, mnohem více, než jsme si předtím mysleli. Touto oblastí se nyní velmi aktivně zabýváme a budeme následovat naše partnery z Activision a dalších firem, kterým se na tomto poli daří."

Konkrétně ohledně remasteru Mass Effect řekl, že jsou opatrní, aby si byli jisti, že nedělají chybu. Vybrat vhodnou hru pro remaster prý není jednoduché rozhodování, protože můžete udělat obyčejnou předělávku nebo skvělou předělávku.

"Když se do toho pustíme, musíme mít jistotu, že odvedeme opravdu dobrou práci, aby si lidé řekli, že hrají stejnou hru jako předtím, ale v modernizované podobě je mnohem lepší," dodal.

Pokud by nový díl Mass Effect Andromeda náhodou nestíhal vydání v 1. čtvrtletí příštího roku, bylo by z pohledu EA ideální zalepit tuto díru vypuštěním remasterů původní trilogie. Soderlund si už zahrál úvodní tři hodiny Andromeda a prý se nachází ve velmi hratelném stavu, nemáme si dělat starosti. Na Gamescomu nebude, protože ještě nenastal ten pravý čas pro jeho ukazování, nyní se EA soustředí na podzimní hry.

Read this next