If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Druhé L.A. Noire nepravděpodobné

Bez Rockstaru by přitom L.A. Noire nevyšlo.

Tvůrci L.A. Noire, australské studio Team Bondi, na tom teď nejsou zrovna nejlépe. Ven se dostaly informace o nepěkných praktikách zakladatele studia, který svým zaměstnancům přikazoval pracovat dlouho přes čas včetně víkendů, bez kompenzace.

Jako by to nestačilo, mají teď v Team Bondi asi ještě větší problém - Rockstar s nimi odmítá spolupracovat a jejich další hru jim prý nevydá. Byl to právě Rockstar, který údajně zachránil L.A. Noire od zrušení (hra se dělala komplikovaně dlouhých sedm let - psali jsme o tom zde) a Team Bondi od krachu.

Podle anonymních zdrojů z řad vývojářů nasypal Rockstar do L.A. Noire obrovské peníze a do vývoje hry muselo také několik zaměstnanců Rockstaru zasáhnout, jinak by se prý nikdy nedokončila. Management Team Bondi nebyl schopný dokončit hru v rozumném časovém měřítku a firmě docházely peníze. Rockstar také vyráběl trailery a měl na starosti většinu povedeného marketingu.

V jednu chvíli si prý vedení Rockstaru dokonce pohrávalo s myšlenkou, že by z Team Bondi mohli udělat něco jako "Rockstar Sydney" - jenže jak se na vývoji L.A. Noire podíleli víc a víc a spolupracovali s vrchním managementem Team Bondi, od myšlenky vycouvali zpátky.

Nebýt tedy peněz a zkušeností Rockstaru, dnes bychom tu zřejmě L.A. Noire vůbec neměli. Otázkou je, co teď bude dělat studio Team Bondi. Přišli o vydavatele, přišli o spoustu vývojářů a cleý herní průmysl se dozvěděl o jejich ošklivých pracovních podmínkách, špatném managementu a neproplácení přesčasů a víkendů. Chystá se je dokonce vyšetřovat IGDA - mezinárodní asociace herních vývojářů.

Na čem pracují Team Bondi teď? Je to L.A. Noire 2? A kdo hru vydá, když má studio pošramocené vztahy jak s Rockstarem, tak se Sony (původní vydavatel L.A. Noire)? Negativní pověst studia při vyhledávání nového vydavatele jistě příliš nepomůže.

Kompletní článek, včetně interních emailů z Team Bondi si můžete přešíst na našem sesterském webu GamesIndustry.biz.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

LA Noire

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, Nintendo Switch

Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments