If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sega pokračuje v dospělých hrách pro Wii

Navzdory neúspěchu s MadWorld a Conduit.

Třebaže tituly MadWorld a Conduit byly s ohledem na recenze a názory odborníků velmi kvalitní herní kusy, na konzoli Wii, pro niž byly exkluzivně připravené, komerčně zcela propadly. K problému se aktuálně vyjádřila vydavatelská společnost Sega. A to v tom smyslu, že příliš nerozumí skutečnostem, proč si výše uvedené hry nakonec nenašly cestu k hráčům.

Sega tady přitom uvádí jinou, dospěle koncipovanou hru, coin-op střílečku House of the Dead Overkill, které se zejména v Evropě mělo vést nadmíru dobře. Což má být posléze argument, že pro podobné pokusy a nápady na Wii zkrátka je místo a také potřebná cílová skupina!

Sega se nyní snaží postupně dobrat zjištění, nakolik za neúspěchem MadWorldu mohla být samotná konzole Wii, či nějaké další vlivy. V mezidobí ovšem nechce na tuto platformu nijak zanevřít a s ohledem na obrovský západní trh, čítající přes 30 milionů Wii hráčů, zde stále vidí obrovský potenciál pro dospěle koncipované tituly.

Příjemné je tedy ujištění, že Sega ani po tomhle fiasku údajně nehodlá opustit svou strategii a zkusí ještě zariskovat. Sama tu navíc připomíná, že s ohledem na nižší výrobní náklady nemusí být ve finále až zase tolik úspěšná - ve smyslu, že se nemusí prodat tolik kusů od jedné Wii hry, aby se vynaložená investice mohla vrátit.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles