If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Shlédněte předváděčku nových funkcí Kinect One i pro menší obýváky

Jak snímá infračerveně, namáhané svaly i tlukot srdce.

Vývojář z Microsoftu, Kareem Choudhry (tak se fakt jmenuje), předvedl CNETu něco, co nebylo k vidění na předešlé konferenci, a to ukázku možností nové generace Kinectu. Zatím mu říkejme takhle, ač do budoucna nejspíš bude přejmenován na Kinect One, aby se odlišil od první verze, jak napovídá registrace názvu Microsoftu, stejně jako Kinect Fitness, což asi bude nové cvičení.

Během sedmi minut uvidíte, jak nový Kinect na novinářské předváděčce sleduje tělo i infračerveně, aby eliminoval zdroje světla v místnosti a snímal i za úplné tmy, dále pozná tvář i monitoruje puls srdce. Oproti předchůdci z roku 2010 bude schopen nahrávat video v 1080p ve 30 snímcích za vteřinu a hlavně už nebude vyžadovat tak velký obývák, protože rozpozná i postavu stojící blízko před TV, ale zároveň zabírá dění i hodně do šířky. Senzor je v osmkrát vyšším rozlišení a třikrát přesnější.

Ve 3D vyrenderuje člověka stojícího před televizí se všemi detaily, jako je otevření pusy, rozevření saka i utažení pásku u kalhot. Samostatně detekuje i pohyb prstů, rozlišuje klouby na končetinách při pokrčení a dokonce i to, které svaly v těle jsou zrovna namáhány (při stání na jedné noze) v reálném čase, což se bude hodit právě pro různé cvičící hry. Na závěr je ještě ukázáno, že Kinect One identifikuje i napřáhnutí ruky např. pro úder pěstí nebo jak ihned rozpozná druhou postavu a předávání si gamepadů nebo výměnu místa pro přehození obrazovky pro dotyčného např. ve splitscreenu (jako PS4 Eye).

Tagged With

Comments