If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Silent Hunter 5 představen

Na palubu německé ponorky vezme i nováčky.

Pomyslný první zářez na paži se stěžejním oznámením na veletrhu Gamescom si připisuje UbiSoft se svým ponorkovým simulátorem Silent Hunterem 5.

V něm dostanete pod kontrolu slavné německé U-Boaty a poměříte síly proti spojenecké flotile ve Středozemním moři a Atlantiku. Celou hru tedy absolvujete zřejmě výhradně za nacistické Německo.

Autoři slibují proměnlivou kampaň plnou nečekaných zvratů a postavených na úkolech, které budete postupně během hry dostávat. Více o nich snad napoví sada prvních obrázků a skoro tříminutový trailer, které naleznete níže pod článkem.

Vůbec poprvé v sérii si to celé budete moci vychutnat z pohledu vlastních očí a procházet se tak po palubě ponorek jako v nějaké střílečce.

Rumunské studio UbiSoftu také vsadí na větší interakci s posádkou: budete pozorovat, jak plní běžné úkoly a díky novému systému zadávání úkolů s nimi prý prožijete napětí i strach, byť není zcela jasné, jak že toho vývojáři chtějí docílit.

Vedle možnosti zvolit si vlastní strategii a vybírat cíle vnese pátý díl do série i nové lokace, možnost upgradování ponorky nebo postupného zásobování, ovšem váš protivník na tohle všechno bude reagovat a adekvátně se přizpůsobí vašemu stylu hry.

Myslí se ale také na nováčky, kteří ocení zbrusu nový interface a spoustu berliček, díky kterým by se ponorku měl naučit ovládat i ten největší amatér. Letitým mořským vlkům pak bude určen expertní mód, který jim umožní ovládat každou drobnost.

Silent Hunter 5 by měl vyjít začátkem roku 2010 pro PC.

Tagged With

Comments