If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Silné prodeje Gran Turisma 5 a EA

Závody i válečné střílečky vydělávají.

Můžete se znovu a znovu ptát, zda všechny ty roky čekání na závody Gran Turismo 5 skutečně stály za to, ale Sony už to asi nevymluvíte. Dnes totiž firma oznámila, že do obchodů poslala již 5,5 milionů kopií hry.

Gran Turismo 5 je přitom celosvětově v prodeji teprve od listopadu. Díky silnému zázemí v Japonsku ale jenom na tamním trhu prodalo skoro 500 tisíc kopií, což mu v celkových statistikách hodně pomohlo. Navíc mějme na paměti, že ačkoliv "expedováno" neznamená "prodáno", v těchto číslech ještě nejsou zahrnuta data ze sílící předvánoční nákupní horečky.

Úspěšná čísla světu shodou okolností prezentovali také EA, kteří jsou pyšní zvlášť na odbyt své válečné střílečky Battlefield 1943 a fotbalového přídavku FIFA Ultimate Team. Dohromady na nich firma vydělala přes 61 milionů amerických dolarů.

Battlefield 1943 pro PC nikdy nevyšel, ale jen na konzolích se s ním firma dostala do v přepočtu cca 300 milionů korun v plusu. To je ale ještě pořád málo v porovnání s DLC Ultimate Team, které jen ve verzích pro FIFA 09 a FIFA 10 vyneslo asi 845 milionů korun. Prodejní čísla pro FIFU 11 zatím EA tají.

Comments