Skip to main content

Skryrim pro VR úspěšnější než Switch verze

+ milion Divinity 2.

Obě to jsou relativně nové platformy, které se snaží prorazit. Jedna má podporu hlavně od Sony coby příslušenství pro PS4, druhou zase mohutně tlačí Nintendo.

Proto docela překvapily čerstvé výsledky z Velké Británie, které porovnávají odbyt té samé hry, stále posledního singleplayerového dílu The Elder Scrolls, na dvou rozvijejících se zařízeních.

O Skyrim pro virtuální realitu (Alza.cz), který kritici chválí, tam panoval větší zájem než o Skyrim (Special Edition) v konverzi pro Switch. VR hra se umístila na 19. místě žebříčku, zatímco verze pro handheld Nintenda až na 26. místě. Zjevně to asi není vhodný typ hry na hraní v MHD?

Roli zde mohly sehrát výprodeje Black Friday, během nichž šlo sehnat PlayStation VR levněji než normálně. I tak však zůstávají pořizovací náklady stroje pro Skyrim VR vyšší než u Switch.

S prodejními výsledky se pochlubili také belgičtí Larian Studios. Jejich zářijového isometrického RPG Divinity: Original Sin 2 (Alza.cz) se prodalo už milion kusů (SteamSpy uvádí jen 925 tisíc).

Read this next