Skip to main content

Sons of the Forest má hned ve špičce přes čtvrt milionu hráčů, Deathloop hlásí odlišných 5 milionů

+ celoživotní infografika.

Pouze díky tomu, že jeden konkurent už vyšel (viz níže) a jiný byl delistován (The Day Before), se Starfield ocitl novou jedničkou v hitparádě nejvíce očekávaných her na Steamu dle seznamu přání hráčů.

Lesní survival Sons of the Forest je venku v Early Access od včerejška, 23. února, a za tak krátkou dobu se stal mimořádně populární i nejvíce prodávaný na celé platformě.

V době psaní tohoto článku v pátek časně ráno má rekord 270 tisíc hráčů souběžně, vyplývá ze SteamDB, a určitě to ještě půjde nahoru.

Tvůrci z Endnight tedy mohou být spokojeni, že se takto rozhodli, namísto opětovného odkladu. Postupem času chtějí do hry za 30 dolarů přidat nové předměty, mechanismy, lepší vybalancování atd.

Číslem 5 milionů se pochlubila také stealth akce Deathloop od Arkane, kteří právě dokončují Redfall.

Ovšem v tomto případě to jsou data celoživotní, nikoli jednodenní - od září 2021 na PS5 a PC, od září 2022 na Xbox Series.

A hlavně je hra dostupná na Game Pass, takže to nejsou reálné prodeje jako u Sons of the Forest, nýbrž pouze počet hráčů, kteří se mohli k Deathloop jen letmo nachomýtnout a zase rychle zmizet, aniž by za to něco platili.

Nová doprovodná infografika od výrobce:

Read this next