If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: adopce 3D bude rychlejší než HD

Hry v tom mají sehrát hlavní roli.

Prezident zábavní divize Sony pro Evropu Andrew House tvrdí, že v roce 2011 nastane velký boom 3D hraní a že bude obecná adopce 3D mnohem rychlejší, než tomu bylo v případě technologie HD.

„3D bude poháněno výstavbou ekosystému, který se bude točit kolem obsahu a rozšíření 3D televizí. V Anglii vidíme velký zájem o 3D, například ze strany televizí jako je Sky, které ve 3D vidí ohromný potenciál," řekl House v rozhovoru pro MCV.

House ale zároveň uznává, že pro spoustu evropských zemí je to velký technologický skok v obtížné ekonomické době. I přesto pevně věří, že adopce a přechod na 3D bude v domácnostech rychlejší, než když se přecházelo ze starého rozlišení na HD televize.

Velkou roli v adopci 3D technologie mají sehrát právě hry. To je zážitek, který si podle House víceméně nemůžete dopřát nikde jinde, než doma, zatímco na 3D film můžete jít do kina. Sony na 3D hry sází ve velkém a většina velkých her jej bude příští rok jistě mít, včetně přímo Sony titulů – Killzone 3, Motorstorm Apocalypse, nebo Uncharted 3.

Tagged With
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments