Skip to main content

Sony: Bezpečnost PSN je nejlepší na světě

A hesla CoD: Elite jsou možná v čistém textu.

Po dubnovém hacknutí Playstation Network Sony investovalo spoustu peněz do zabezpečení své sítě a informací svých zákazníků. Tak moc, že teď už dokonce tvrdí, že mají jednu z nejzabezpečenějších sítí vůbec.

"Poučilo nás to," řekl serveru Videogamer.com Michael Denny, viceprezident SCE Worldwide Studios. "Ale museli jsme se posunout dál a ujistit se, že náš systém je mnohem bezpečnější. To jediné můžeme udělat a to jediné jsme udělali. Teď je náš systém jeden z nejbezpečnějších co existují."

Zatímco se ale Sony chlubí svou bezpečností, Activision u své služby Call of Duty: Elite víceméně přiznali, že údaje jejich uživatelů příliš zabezpečená nejsou. Pokud totiž zapomenete své heslo na CoD: Elite, systém vám jej pošle na e-mail.

Neprovede resetování hesla, skutečně vám pošle vaše heslo v e-mailu, díky čemuž si mnozí myslí, že jsou hesla Elite uložena v čistém, nezakódovaném textu.

To sice Activision popírá, ale přiznali rozesílání hesel uživatelů na jejich e-mailové adresy. Říkají ale, že tento systém co nejrychleji změní.

Read this next