If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony bude umět detekovat PSJailbreak

Už na to upozorňují i jeho tvůrci.

Jak se zdá, jakmile vydá Sony update firmwaru v konzoli Playstation 3, budou schopní detekovat, zda zrovna herní zařízení běží na PSJailbreak nebo ne. A možná jsou to schopni detekovat už nyní.

Výrobci tohoto hacku údajně rozesílají svým zákazníkům e-maily, ve kterých je na potencionální update firmwaru konzole upozorňují. Jejich zákazníci prozatím nemají update za žádných okolností stahovat.

"Sice nám tým z PSJailbreak řekl, že bude možné dále podporovat zařízení a přizpůsobovat se budoucím updatům firmwaru konzole PS3, není to garantováno. Hlavně nejprve budou muset nový update po 3.41 získat, než ho budou mít možnost upravit," říká se v e-mailu.

Dále píší, že pokud už PSJailbreak máte, nebo si ho chcete v budoucnosti pořídit, neměli byste update, který pravděpodobně vyjde v následujících dnech až týdnech, stahovat.

"Updatujte konzoli na novější FW než 3.41 pouze v případě, že bude na stránkách PSJailbreak napsáno, že tento firmware podporují."

Sony se rozhodlo oficiální cestou celý problém s PSJailbreak nekomentovat. Říkají pouze, že nepodávají komentáře "na drby a spekulace". Spekuluje se ale, a informace pochází z tábora Sony, že pokud používáte na konzoli PSJailbreak a při budoucím připojení k PSN vám konzole napíše error hlášku s kódem "8002A227", je dost pravděpodobné, že jste byli zabanováni.

Podle serveru ps3hax.net je PSJailbreak detekovatelný už nyní. Jeho zálohovací manažer, který vám uloží hru na disk, označuje všechny hry se stejným ID číslem (LAUN-12345), takže když takovou hru použijete pro online hraní, Sony vás velice snadno odhalí.

Různé světové stránky už zařízení testují. Takže pár zajímavostí: kopie uložené Backup Managerem na HDD na jedné konzoli lze použít na jiné konzoli (internetové pirátství je tedy možné). Ukládání na interní HDD je mnohem rychlejší než na externí disk připojený přes USB. Pokud máte nainstalovány updaty her, musíte je nejprve vymazat, protože jinak záloha nepůjde. Také musíte při hraní her nejlépe vypnout internet, protože pokud bude chtít hra nainstalovat updaty, nepůjde vám.

Hry jako God of War III (40.10 GB) se ukládaly na interní disk 90 minut, na externí 280 minut. Red Dead Redemption (4.83 GB) se ukládalo pouze 15 minut na interní disk a 40 minut na externí, ale ukládání na externí disk selhalo, protože hra obsahuje soubory větší než 4 GB a s nimi neumí zatím PSJailbreak pracovat. Stejně tak selhalo například Resistance: Fall of Man.

Tagged With

Comments