If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony chystá vlastní tablet

Chce s ním porazit úspěšný iPad.

Apple to zase jednou trefil a iPad se prodává jako housky. Nedávno bylo oznámeno, že se jej za prvních 60 dnů prodaly celé dva miliony kusů. Tento úspěch by chtěli napodobit druzí a mezi nimi je nyní i Sony. Ta chce na trh přijít s vlastním multifunkčním tabletem ještě v tomto fiskálním roce (tzn. do března 2011).

Tablet od Sony by měl pohánět operační systém Android, který spadá pod Google. Sony uzavřela s Googlem obchodní partnerství o používání tohoto systému pro svůj budoucí tablet. Úspěch iPadu leží mimo jiné v obrovské škále aplikací a v neposlední řadě her a na tuto oblast se bude muset Sony chtě nechtě zaměřit.

Tablet od Sony by si tak nemohl dovolit ignorovat hry, pokud by chtěl ve větší míře uspět proti rozjetému iPadu. Android si sice asi málokdo asociuje s hrami, ale Google v poslední době začíná pokukovat i po hrách – najímá speciální zaměstnance, kteří se budou starat pouze o hry a jakousi "herní divizi“ Googlu. Je tedy docela dobře možné, že se nebude jednat pouze o flash/html 5 hříčky pro prohlížeč Google Chrome, ale že by chtěl Google zaútočit hrami na Apple skrze partnerství se Sony.

Otázkou je, jak do toho promluví údajně připravované PSP 2, které má být oznámeno na E3. Nebylo by lepší, kdyby se Sony soustředilo pouze na jedno přenosné herně – multifunkční zařízení? A nebudou se pak stejné/podobné hry objevovat jak na PSP 2, tak i na onom tabletu?

Tagged With

Comments