If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: MS omezuje své zákazníky

Proč nemůže být nic exkluzivní na PS3?

Šéf evropské xboxové pobočky Chris Lewis minulý týden přiznal, že Microsoft si dvakrát nepotrpí už ani na hry, které se v minulosti objevily na konkurenčním PlayStationu 3. Dnes ho za to tvrdě zkritizoval vieprezident Sony pro vztahy s vydavateli Rob Dyer.

"Chris Lewis tvrdí, že Microsoft chrání zákazníky. To je vážně nóbl. Mohu se zeptat, před čím je vlastně chrání? Protože podlě me jim akorát brání v tom, aby měli víc kvalitního obsahu," řekl Dyer. Na vině jsou podle něj výhružky a nekompromisní podmínky, které Microsoft klade nejenom na indie vývojáře.

"Je za tím celá politika a série požadavků, které musíte splnit, abyste svoji hru dostali na Xbox Live. Microsoft ji nastavil tak, aby si mohl diktovat všechny podmínky, např. zda mu bude patřit celá značka, do kdy budou hry exkluzivní na Xboxu 360 a podobně."

V poslední době navíc Microsoft s pravidly znatelně přitvrdil. Momentálně prý po vývojářích požaduje, aby své hry jako první vydávali na Xboxu nebo na konkurenční platformě nepřidávali žádné extra funkce, a to např. ani v případě, že mají volné místo na disku Blu-Ray. Pokud tohle nesplní, mohou se s vidinou distribuce své hry na Xbox Live rozloučit, tvrdí Lewis.

To je podle něj hlavní důvod, proč Sony hráčům nemůže servírovat tolik exkluzivního obsahu. "Vždy, když něco oznámíme teba na E3, Microsoft za to pak vývojářům nakope zadek - jenom proto, že autoři her chtějí vyjít vstříc svým zákazníkům." Kdyby to prý byl jenom konkurenční boj, tak se to ještě dá pochopit, ale aby Microsoft odmítal vydat hry třeba od těch vývojářů, kteří nemají stálé fyzické kanceláře?

"Tohle pro nás není. Nadále máme otevřenou náruč ke všem indie vývojářům a vidíme už i první výsledky, protože u nás autoři her nachází nesrovnatelně lepší podmínky pro to, abychom jejich tituly distribuovali na své síti."

Vidíte to stejně?

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments