If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Na PS4 začínáme vydělávat

+ odhad dalších prodejů.

Sony dnes zveřenila své finanční výsledky a plány, z nichž vyplynulo pár zajímavostí i pro běžné hráče.

"Po dvou a půl letech, co je PS4 na trhu, se domníváme, že se dostáváme do fáze konzolového cyklu, kdy PS4 začíná vydělávat," pravila firma, odvolávající se na růst prodeje software, z nějž má provizi, i na pokles PS3 verzí, různé služby typu PS Plus, streamované hry atd.

Do konce fiskálního roku, tedy do 31. března 2017, předpovídá, že prodá dalších 20 milionů kusů PlayStation 4, čímž by se dostala na celkové číslo 60 milionů kusů. Tato předpověď je velmi sebevědomá a pokud se ji podaří splnit, bylo by blízko historickému rekordu PlayStation (PS2 ve 2003 dosáhla na 22,5 milionu kusů za fiskál).

Vzhledem k tomu, že za čtvrtletí mezi 1. lednem a 1. dubnem letošního roku přidala na konto za tři měsíce jen 4 miliony kusů (za 35,9 mil. na 40 mil.), podobné tempo by k dosažení zmíněného cíle nestačilo. Během letních prázdnin se nejspíš konzolí prodá méně než ty 4 miliony, což zase vykompenzuje silný podzim s Vánocemi. Proto se zdá, že tam musí být ještě něco velkého, něco, co odbyt nakopne (ne PS VR), a tím samozřejmě nemůže být nic jiného než ten spekulovaný upgradovaný model PS4 Neo 4.5K.

Tagged With

Comments