If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony obhajuje 3D brýle

Nelíbí se jim navážení Nintenda.

Sony stále trvá na tom, že nošení 3D brýlí není žádná věda a přeje si, aby se do nich přestalo Nintendo navážet.

„Pokud chcete skutečně velký kino zážitek, samozřejmě že musíte mít brýle.“ Řekl Shuhei Yoshida, prezident Sony Worldwide Studios.

Yoshida dodává: „S dnešní technologií jsou brýle lehké a po chvilce zapomenete, že je vůbec máte.“

Na letošní E3 ukázalo Nintendo své nové 3DS, handheld, který je schopen zobrazit 3D hry, filmy a fotky bez nutnosti mít 3D brýle. Na jejich absenci Nintendo hodně staví a neustále připomíná, že brýle nejsou potřeba. Což se Sony nelíbí, protože na E3 měla právě Sony velký záběr na 3D, ovšem pouze s brýlemi.

„Doufám, že 3D vnímají v širší perspektivě.“ Vyjádřil se Yoshida o Nintendu. „Když si poslechnete, co říkají o 3D perspektivě ve hraní, říkají v podstatě to stejné co my. Jen by se nemuseli navážet do malých detailů, které ta druhá společnost dělá.“

Na závěr nabízí Yoshida smířlivý tón: „Myslím, že coby průmysl, bychom měli tuto novou perspektivu prosazovat, od velkých filmových obrazovek, až po malé handheldy. Protože to pomůže pokroku her a hernímu průmyslu obecně. Rádi bychom pracovali společně na propagaci 3D.“

Nintendo si tak trochu rýplo do Sony i v televizi. V americké show Late Night with Jimmy Fallon byl Herman Hulst z Guerrilla Games a předváděl Jimmymu Killzone 3 ve 3D. Hned na druhý den byl v pořadu prezident Nintendo of America, Reggie Fils Aime se svým 3DS a nezapomněl dodat, že ke 3DS nepotřebujete brýle a že při hraní nemusíte vypadat divně, jako když máte brýle.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles