If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony obžalována kvůli PS3 firmwaru

Dva Američané a dvě trvale rozbité konzole.

Pravidelné vylepšování funkčnosti konzolí skrze update jejich firmwaru je rozhodně příjemná věc, tedy za předpokladu, že se neobjeví nečekané potíže. V případě měsíce září se s příchodem PS3 firmwaru verze 3.0, resp. 3.01, potíže bohužel objevily a to dokonce takového rázu, že Sony musí nyní čelit žalobě.

Žalující stranou jsou v tomto případě dva američtí hráči (ze států Texas a Iowa), kterým výše zmiňovaný firmware dostal jejich konzoli PS3 do statusu "neprovozuschopná". Nejdříve však kontaktovali zákaznické centrum Sony, kde jim ovšem bylo sděleno, že selhání konzole nebylo způsobeno firmwarem a že si tak oba zákazníci musí opravu ve výši 150 USD zaplatit.

Odtud už je jenom malý krůček k následnému rozhořčení a žalobě, v níž zaznívají obraty jako nezákonný a nefér byznys mimo jiné ve vztahu k povědomí, že bez updatu firmwaru si některé PS3 hry již nezahrajete a tudíž jde o zcela nezbytný a současně nedobrovolný krok.

Krok, který sice nemusí mít až takto fatální následky, ale i takové "drobnosti" jako náhlá nekompatibilita s konkrétní hrou (byť třeba jen dočasná) dokáže zákazníka hodně rozladit. V případě firmwaru 3.0 tu šlo trochu paradoxně o původní Uncharted, jenž se během hraní některým hráčům trvale zasekával.

Bylo by dobré zmínit, že v roce 2006 byl podobným způsobem a a ze stejných důvodů napaden Microsoft. Díky němuž, resp. vydanému updatu firmwaru konzole X360 tato přestala v několika případech fungovat a na světě pak byla rázem žaloba. Ovšem Microsoft nakonec vše vyřešil mimosoudní cestou.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles