If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony počeští Wonderbook a logický rychlík na VITA

Dozvěděli jsme se o dalších konzolových lokalizacích.

Vlastní zpráva - Vedle Microsoftu (s Forza Horizon a Fable: The Journey) nelení ani domácí pobočka Sony. Rozhodla se investovat do něčeho, co bychom při sezení na její E3 konferenci nevěštili ani omylem.

Podobně jako v minulosti Buzz CZ tím zpřístupní konzolové hraní širšímu publiku, což je potřeba především u takových dětských her. Eurogamer se o obou chystaných překladech dozvěděl z dobře informovaných zdrojů.

Přeloží totiž do češtiny ambiciozní Book of Spells/Wonderbook pro PlayStation 3. To je ta zvláštní "knižní hra" sázející na propojení augmentované reality, ovladače PS Move, kamerky PS Eye a kouzelnického světa (ale zdaleka nejen jeho) od autorky Harry Pottera, J.K. Rowlingové. Tím, jak budete listovat fyzickou knihou v ruce, se na TV obrazovce rozjede pohádkový příběh prokládaný interaktivními minihrami např. pro uhašení ohně.

Sony také plánuje lokalizovat nepříliš známou vědomostní hru Smart as... pro PlayStation VITA, což by měla být vůbec první čeština na tomto handheldu. Logický rychlík prověří i za použití kamerky a zadní dotykové obrazovky vaše reakce nebo logický úsudek ve 20 puzzlech a pak je porovná s přáteli online.

Oficiálně ještě tyto lokalizované verze potvrzené nejsou, ale k jejich ohlášení by mělo dojít někdy v příštím týdnu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments