If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony prý pracuje na své verzi Kinectu, má patent

Vydají svůj Kinect s dvouletým zpožděním?

Sony si nechalo patentovat "uživatelské tří dimenzionální interaktivní herní rozhraní", což je technologie, která funguje dost podobně jako Kinect od konkurenčního Microsoftu.

Patent byl podán 26. října 2011 doktorem Richardem Marksem, což je také autor PlayStation Eye kamery a PlayStation Move. Publikován byl patent 16. února 2012.

Píše se v něm, že jde o zařízení schopné rozpoznávat hloubku a používající tří dimenzionální kameru, která využívá infrazáření, aby skenovala oblast.

Tyto metody by měly podle patentu "dovolit uživatelům interakci bez potřeby dalších zařízení". Samotný patent nepopisuje přímo zařízení, jako spíše to, čeho by se mělo pomocí něj dosáhnout. A zní to úplně přesně jako Kinect a to i způsob, jakým se bude docilovat výsledků.

"Uživatelé mohou v reálném čase používat počítačem generované objekty. Nebo mohou být počítačově generované šaty nasazeny na obraz uživatele." Patent by měl být aplikovatelný na konzole Playstation, ale také na osobní počítače a na další zařízení schopné generovat obraz.

Když v roce 2010 Microsoft vydával Kinect, Sony říkalo, že o podobném zařízení uvažovali, ale nakonec ho nechtěli, protože technologie zatím nebyla v té době dostatečná. Inženýr ze Sony Anton Mikhailov ale říkal, že se to může změnit, až takové zařízení půjde vyrobit levně se snímáním 60Hz a s větším rozlišením.

Tagged With

Comments