Skip to main content

Sony přinesla tabulku, jak převede stávající vouchery na nové varianty PlayStation Plus

Nepovolí s nimi čachry + uniklý seznam klasických her.

Působí to na první pohled strašně složitě, asi jako výčet rozdílů mezi deseti speciálními edicemi her od UbiSoftu. Určitě na toto téma vznikne spousta vtipů. Ale když se na to pořádně podíváte, zjistíte, že v tom je určitá logika, aneb nějak se to prostě řešit muselo.

Sony přinesla oficiální tabulku, kterak bude převádět stávající vouchery na PlayStation Plus a PlayStation Now do hodnoty na nové podobě PS Plus, která odstartuje od konce června.

V podstatě platí, že PS Plus vouchery budou mít v úrovni služby Essential stejnou trvanlivost, jaká je na nich napsána, což je fér, když je plnění shodné. V úrovni Extra budou mít hodnotu dvoutřetinovou a v nejvyšší úrovni služby Premium pouze poloviční, protože tam toho člověk dostane mnohem více než dosud.

To existující měsíční kupony na PS NOW jsou hodnotnější, protože vám dají o něco delší předplatné na Essential. Ale ty roční se pak přetransformují v opět jen půlroční členství na Premium. Pokud má někdo voucher na PS NOW a nebyl dosud uživatelem PS Plus, získá členství na Premium v poloviční délce, než co je napsaná na voucheru.

Sony také potvrdila, že aby zamezila hromadění stávajících voucherů a různé čachry s nimi, aby na tom dotyčný vydělal či získal nějakou výhodu, až do startu nové podoby služby nepovolí jejich vkládání a aktivaci. Poprvé jsme o zneužívání chyb psali začátkem dubna.

V podstatě platí, že použít voucher teď mohou jen ti, kteří zatím členství na PS Plus či PS Now neměli. Pokud ho už nyní máte, musíte vyčkat se zadáním kódu z voucheru až na restart služby kvůli změnám, které aktuálně probíhají. Nemusíte se bát, zůstane stále platný, ale nyní se prý děje hodně věcí na pozadí, aby restart služby hladký.

Poslední související zprávou je, že na Redditu někdo z databáze či backendu PSN vyštrachal prvních pár her z éry PlayStation 1, které budou v rámci sekce klasik na Premium úrovni nového PS Plus.

Jedná se o Tekken 2, Mr. Driller, Ridge Racer 2 pro PSP (tedy tři kousky od Bandai Namco), Worms World Party a Worms Armageddon. Sony zatím žádný oficiální seznam klasických her nepublikovala, očekává se to až těsně před startem nové služby.

Read this next