If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony potvrdila propouštění, ale hry jsou její priorita

Po nejhorší ztrátě za 10 let se soustředí na hry.

Dřívější spekulace o tom, že by společnost Sony měla propustit 10 tisíc zaměstnanců, což je šest procent z celkové pracovní síly společnosti, se potvrdily jako pravdivé. Sony totiž za poslední rok prodělala obrovské množství peněz, nejvíc za posledních deset let, což znamená, že se teď musí zaměřit na věci, které jim vydělávají.

A to jsou podle šéfa Sony Kazuo Hirai právě hry.

Hlavními třemi odvětvími Sony, na které se mají zaměřit, jsou digitální fotoaparáty a kamery, videohry a mobilní telefony. To jsou totiž údajně jediná tři odvětví, která vzrůstají a velké ztráty tak společnosti přišla z televizí a snahy prosadit 3D.

Veškeré investice tedy podle je šéfa Sony měli jít právě do těchto tří divizí. "Právě tyto tři divize by měly vygenerovat 70 procent celkového zisku."

Podle slov Kazua Hirai by měli v herním odvětví vydělávat víc tím, že budou přidávat stále nové věci do katalogu digitálně stahovatelných titulů a posílit placené služby přes PSN.

Sony bylo za poslední rok ve ztrátě 6,4 miliardy dolarů. Když to člověk přepočítá na české koruny, je to opravdu neskutečné číslo v mínusu - 121,1 miliard korun.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments