If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony už negarantuje dodání hodně žádané PS4 v den uvedení

Prý si potřebuje schovat nějaké kusy na premiéru do obchodů.

Přední britské obchody náhle začaly potenciálním zákazníkům zobrazovat výstrahu týkající se konzole PlayStation 4. Když nyní jdete na jejich produktovou stránku na Amazonu nebo na ShopTo, uvidíte následující zprávu.

"Sony potvrdila, že předobjednávky přijaté po 6. srpnu už nebudou garantovat dodání konzole na den vydání. Stále si u nás můžete PS4 předobjednat pro případ, že někdo tu svou zruší a budeme moci splnit dodání na den uvedení na trh."

Amazon k tomu ještě dodal vysvětlení, že to je způsobeno velmi vysokým zájmem o PS4 a že objednávky přijaté po 6. srpnu mohou být poslány zákazníkům až v pozdější době po uvedení na trh, jakmile obdrží dostatečné skladové zásoby. V případě Xbox One se to samé varování neukazuje, z čehož lze zvenčí vyvodit, že o něj je asi zájem o něco menší (pravděpodobná varianta) nebo že může vyvrhnout na trh o něco více kusů. Nicméně dle některých obchodů je zájem o Xbox One na srovnatelné úrovni s PS4.

Sony to oficiálně odmítla komentovat. Podle zjištění MCV od obchodů se vše děje kvůli její preventivní snaze, aby veškeré dostupné kusy "nespolkly" předobjednávky.

Údajně nechce dopustit scénář, v němž by v den premiéry nebyly na pultech kamenných obchodů dostupné žádné kusy, což by pak zákazníky teoreticky mohlo přinutit koupit si namísto PS4 raději Xbox One. Proto prý trochu skrouhla přeodobjednávky učiněné online, aby ji ještě nějaké kusy zbyly na den D. Už jen kvůli tomu, že potřebuje dostat konzoli do televizních zpráv, jak se na ní stály dlouhé fronty.

Zahraniční obchody si od uvedení PlayStation 4 a Xbox One slibují opravdové hody, dle vyjádření některých pro MCV je počet předobjednávek na "brilantní úrovni". Prý zažijeme zásadní období pro hráče, jaké tu ještě nikdy nebylo, díky souběžné premiéře obou konzolí (PS4 v ČR stíhá letošní podzim, ale Xbox One bude u nás až někdy příští rok).

Zatím se neví, kdy přesně PS4 přijde na trh, ale má se za to, že datum bude ohlášeno přespříští týden na Gamescomu - konkrétně na konferenci Sony v úterý 20. srpna po 19:00. Reprezentanti Sony také na Gamescom slibují plno důležitých ohlášení ohledně her.

Tagged With

Comments