Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony už teď unikají plány pro E3

Hry pro NGP, Metal Gear, Warhawk 2 a další.

V dnešní době je těžké něco utajit až do poslední chvíle a o plánech herních firem pro E3 to platí obzvlášť. Do samotné E3 zbývají ještě dva měsíce, ale už teď se začínají objevovat první střípky toho, co by mohla Sony oznámit a ukazovat.

Je jasné, že nástupce PSP, zatím známý pod kódovým označením NGP (Next Generation Portable) bude na E3 velkým tématem. Právě na E3 bychom se měli dozvědět finální název handheldu i s cenou, jak tvrdí uživatel na fórech Gamekult.

Se svou troškou do mlýna by měl přispět i Hideo Kojima, tvůrce série Metal Gear. Spekuluje se o tom, že projekt, který na E3 oznámí, bude MGS: Peace Walker právě pro NGP. A údajně se pracuje i na dalším, dosud neoznámeném Metal Gear titulu. Zatím ale není jasno, jestli to bude plnohodnotné pokračování hlavní série, nebo něco menšího pro NGP. NGP by se také mělo dočkat portu celého Wipeout enginu, tudíž se dá očekávat Wipeout titul hned při uvedení konzole na trh.

Na výstavišti by pak měly být v hratelné podobě The Last Guardian, Twisted Metal, Resistance 3 a Uncharted 3, což není nic překvapujícího, když by měly všechny tyto hry vyjít ještě letos. Co trochu překvapuje, je informace, že tvůrci série Gran Turismo, Polyphony Digital, by měli na E3 vyrukovat s oznámením hry, která by měla vyjít ještě letos. Gran Turismo 5 epilogue? Nebo něco pro NGP?

Dvě velké oznámení doposud neznámých PlayStation 3 exkluzivit budou prý pozdrženy a odhalení se dočkají až na pozdější evropské show (pravděpodobně tedy gamescom). Naopak údajně ještě před samotnou E3 by měl být oznámen Warhawk 2, který by pak měl vyjít v příštím roce.

Nic z výše uvedeného samozřejmě není nijak oficiálně potvrzeno, ale ani jedna věc nezní nepravděpodobně. Jestli se tedy někdo skutečně dostal k tajným plánům Sony, nebo jen odhaduje a tipuje, se dozvíme až na E3.

Read this next