If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sopka na Islandu ovlivňuje herní průmysl

Zrušené akce a ohrožená data vydání.

Těžko vyslovitelná sopka Eyjafjallajökull na Islandu má vliv na víc věcí, než by se mohlo zdát. Nyní se kvůli ní ruší různé herní akce a hrozí i odsunutí vydání některých titulů. Toto se týká především herních vydavatelů v Anglii - jak známo, po Evropě jsou velmi výrazně omezena letová spojení. Což chtě nechtě ovlivňuje distribuci nejen her.

Mezi hrami, kterým hrozilo odložení, je i Wario Ware DIY. Zástupce Nintenda řekl britskému magazínu MCV:

“Wario Ware DIY bude v Anglii vydán 30. dubna. Většina naší distribuce po Evropě probíhá po silnicích, nikoliv vzduchem. Tím pádem neočekáváme nějaký vliv na dostupnost našeho softwaru.”

Stejně tak by neměla být odložena nová FIFA World Cup South Africa - EA prý “pracovali tvrdě, aby se hra dostala k zákazníkům včas”.

Dalšími ohroženými hrami byla God of War Collection a Super Street Fighter IV. Sony ale potvrdila, že stále očekává vydání na čas a Capcom se nechal slyšet, že zásilka SSFIV již bezpečně dorazila do Anglie, tudíž jeho vydání také nebude ovlivněno.

Avšak společnost Creative Distribution, sídlící v Croydonu (významné obchodní centrum na jihu Londýna) přiznala, že v souvislosti se sopečnou aktivitou na Islandu čelí jistým problémům. Creative Distribution spolupracuje na distribuci například s Activisionem, Nintendem, 2K, Eidosem, NC Softem a dalšími. K této situaci se vyjádřil Damien White, ředitel Creative Distribution:

“Erupce zapříčinila opoždění v příchozích a odchozích dodávkách. Pozitivní je, že všichni obchodníci jsou na tom stejně, tak to zákazníci alespoň částečně chápou.”

Jisté problémy přiznal i Cliff Bleszinski, který si na svém Twitteru postěžoval, že sopka jim (Epicu) kazí PR plány pro jejich hry.

Další komplikace nastaly i pro Konami, které řeklo, že bude několik jejich nadcházejících her v Austrálii vydáno později, než bylo původně plánováno.

Eyjafjallajökull se dotkla i nás, protože byla zrušena akce EA Showcase v Londýně, kam byl pozván i Eurogamer.cz. Na této EA Showcase mělo být k vidění a vyzkoušení několik her, mezi nimi například APB, Medal of Honor, SKATE 3, Crysis 2, Dead Space 2, Need for Speed: World, Star Wars: The Old Republic a další. Celá tato akce se tak kvůli Eyjafjallajökull posouvá na pozdější datum.

Comments